Według Ekspertów

Dorota Tkaczyk

Dorota Traczyk-Bednarek

Założycielka bloga i poradni Dieta-Sportowca.pl, o wyjątkowym podejściu i pasji do zawodu.

Dużą część pracy poświęca bezpośredniej pomocy, współpracując z osobami aktywnymi fizycznie, zawodowymi sportowcami oraz osobami cierpiącymi na restrykcyjne zaburzenia odżywiania i wieloletnie doświadczenia z dietami. Pomaga z sukcesami osobom cierpiącym na zaburzenia odżywiania odzyskać zdrowie oraz przejść przez cały proces odżywiania organizmu, znalezienia nowego złotego środka, a także uporządkować i zmienić nawyki związane z dietą oraz aktywnością fizyczną.

Autorka trzech książek dotyczących żywienia sportowców, w tym książki „Legalny Doping” wyd. Publicat 2018 oraz podcastu „To Tylko Dieta” podejmującego tematykę zaburzeń odżywiania.

Dota Szymborska

Dota Szymborska

Autorka bloga Oneginetatopa.blogspot.com. Z zawodu filozofka i socjolożka. Miłośniczka nowych technologii, dobrego jedzenia i sportu. W ciągu dnia pracuje, pisze, gotuje i trenuje – zmienia się tylko kolejność zadań. Mówczyni TEDx, która uwielbia triathlon.

Najważniejsze są dla niej smaki – od 11 lat na swoim blogu kulinarnym pokazuje, że posiłki dla sportowców amatorów mogą być pyszne.

Uwielbia się uczyć. Skończyła Science&Cooking na eHarvardzie, w Londynie ukończyła kurs instruktora triathlonu. Ukończyła również Polską Szkołę Reportażu.

Publikuje zarówno teksty naukowe z zakresu etyki nowych technologii, jak i popularnonaukowe (Onet, WP). Wielką radość sprawiają jej rozmowy z ciekawymi ludźmi. Prowadzi w „Twoim Stylu” rubrykę o nazwie Akademia Emocji.

Przebiegła kilkanaście maratonów, w tym siedem w Berlinie, ukończyła triathlon na dystansie ½ IM, a obecnie fascynuje się dzikim i lodowym pływaniem.